Гомілковостопний суглоб - рухоме з'єднання великогомілкової, малогомілкової ітаранною кісток людини. Складний за будовою, блоковідний за формою, утворений суглобовими поверхнями обох гомілкових кісток, які охоплюють «вилкою» блок таранної кістки < / a>. До верхньої суглобової поверхні таранної кістки прилягає великогомілкова кістка, а з боків - суглобові поверхні зовнішньої і внутрішньої кісточок.

Суглоб легко травмується, частіше буває пошкодження зв'язок і капсули суглоба, але також можуть трапляться переломи щиколоток. Якщо травми суглобів не лікувати і якщо вони повторюються досить часто, то з часом розвивається деформуючий артроз гомілковостопного суглоба: «вилка» суглоба розширюється, зв'язки розтягуються. Суглоб стає «розбовтаним». Може з'являється звичний вивих гомілковостопного суглоба. Суглоб набряклий, болючий при пальпації. Ходити такій людині досить важко.

Консервативне лікування в такій ситуації дає тимчасовий ефект або не дає ніякого. Зазвичай в таких випадках ставлять питання про оперативне лікування - ендопротезування гомілковостопного суглоба.

Для того, щоб не дійти до цього слід вчасно звертатися, навіть при незначних змінах в гомілковостопному суглобі. Вчасно проведене лікування допоможе позбутися від захворювання і зберегти кошти!

Будьте здорові!