Спондилоартроз

Артроз суглобів хребта (спондилоартроз) - дегенеративно-дистрофічний процес дугоотростічних суглобів хребців. Дугоотростічние суглоби знаходяться біля кореня дужок хребців і забезпечують стабілізацію при рухах хребта. У разі аномалії розвитку суглобів (аномалія тропізму) або в разі зміни структури міжхребцевого диска, дугоотростічние суглоби перевантажуються і деформуються. Це супроводжується больовим синдромом часом досить сильним.

1-я стадія. Спочатку болю легкі. Виникають частіше після перебування в одній позі:

після сну;

після довгого сидіння.

У такій ситуації після вставання потрібно розходиться, біль зменшується або йде повністю.

2-я стадія. У міру прогресування біль стає сильнішою і триваліша. У такій стадії людина прокидається вночі при повороті в ліжку. Навіть не тривале перебування сидячи, викликає посилення болю, що вимагає зміна положення, тобто встати.

3-тя стадія. Якщо процес триває далі, то настає стадія деформуючого спондилоартрозу. Суглоби різко збільшуються, запалюються, набрякають, настає стадія спондилоартрита. На цьому етапі розминки не допомагають. Біль постійна. Поза вимушена: «поза прохача». Людина не може розігнутися. Розмір життєвого простору зменшується до маршруту «кухня - туалет».

Методи лікування і профілактика

Чим раніше почати лікування, тим краще результат. Суглобам потрібно дати можливість самовостанавліваться. Для цього потрібно, щоб працювали паравертебральні м'язи (м'язи, які знаходяться вздовж хребта шиї, спини, попереку).

Методика декомпрессионной лікувальної фізкультури, передбачає навантаження на м'язи, без навантаження на суглоби і диски хребта. Освоїти методику можна в клініці здорового хребта та суглобів Доктора Костюка.

З метою профілактики дотримуйтесь ортопедичний режим:

  • Міняйте положення тулуба в просторі - сидить вставати, хто стоїть сідати.
  • Для профілактики нічних болів - ліжко повинна бути пряма, що не протиснута.
  • Сидіти треба правильно, з упором під поперек.
  • Після довго сидіння (1-1,5 год) потрібно вставати і розходжуватися.
  • Намагайтеся роботу піднімати вище - прання над ванною неминуче призведе до посилення болю.

 Тривала садово-городня компанія закінчиться загостренням болю в попереку. Зменшити болю дозволить застосування ортопедического корсета, который можно подобрать в клинике здорового хребта та суглобів Доктора Костюка.

 Так само в нашій клініці використовуються цілий ряд фізіотерапевтичних методів лікування,які дозволяють досягти стійкої ремісії і відновити радість буття. Будьте здорові!