В лікуванні необхідно виходити з того, що суглоби не мають власних судин, і харчування їх здійснюється за рахунок навколишніх тканин м'язів, сухожиль, зв'язок. Якщо вони добре розвинені, активно працюють, то від хвороби такі суглоби застраховані.

Методи лікування хребта:

ЛІКУВАЛЬНА ФІЗКУЛЬТУРА. Її благотворну дію пацієнти відчувають досить швидко. Комплекс вправ підбирається лікарем індивідуально.

Локальні (місцеві) судинорозширювальні ПРОЦЕДУРИ:

а) Согревающие, обезболі¬вающіе мазі та гелі ефкамон, ЕСПОЛІ, МЕНОВАЗИН, метилсаліцилат, БЕН-ГЕЙ, Финалгона, ДІП ХИП. Застосовувати їх можна 2- 3 рази в день. Курс лікування 10-14 днів.

Бажано хворе місце зверху утеплювати. Попередження: Финалгона користуватися дуже обережно (сильнодіючий засіб).

б) Мазі, що містять отрути бджіл, АПІЗАРТОН, Вірапін або змій віпратокс, Випросал, які містять ферменти (біостимулятори) кровообігу. Спосіб застосування такий самий. Попередження: алергікам застосовувати обережно.

в) "Сухе тепло" - електрогрілка, мішечок з піском або сіллю нагріти до 50-60 С і прикладати через прокладку на 30-40 хвилин 1-2 рази на день. Курс лікування 10-14 днів.

г) Голчасті аплікатори. Відомий аплікатор Кузнєцова і більш досконалий аплікатор Липко дають стійкий судинорозширювальний і рефлекторний ефект. Придавлювати рукою або лягати хворим місцем на голки 1 раз на день на 20-40 хвилин. Курс лікування 10-14 днів.

д) Лікувальний масаж. Перевага методу найістотніше реалізується в досвідчених руках, коли масажист тактильно (пальцями) відчуває ступінь і стадію хвороби.

Остеохондроз (остео - кістка, хондро - хрящ) - дегенеративно-дистрофічний процес кісткової і хрящової тканини хребта, що супроводжується болями і зниженнями функції хребта

Остеохондроз хребта - називають хворобою століття. Мало хто уникли її чіпких обіймів. Причина хвороби - малорухливий спосіб життя сучасних людей з вимушеним перебуванням в статичній позі. Буває досить дізнатися професію пацієнта, щоб достовірно поставити діагноз.

Остеохондрозом шийно-грудного відділу позво¬ночніка страждають в основному бухгалтера, друкарки, програмісти. Остеохондроз поперекового відділу - привілей водіїв, особливо 'дально¬бойщіков', вантажників, важкоатлетів.

Суть хвороби в тому, що з часом в міжхребцевих суглобах хребта починаються і наростають дегенеративно-дистрофічні процеси (в народі кажуть "відкладення солей"), суглобові поверхні виразкуються, обсяг руху в них зменшується, з'являється і наростає больовий синдром.

Мабуть, немає в світі жодної людини, який не відчував хоч раз в житті болю в спині. Больовий синдром буває настільки сильний, що привід хворого до постільної режиму, який може тривати від кількох днів до тижнів. За даними Всесвітньої Організації Охорони здоров'я економічні втрати від тимчасової непрацездатності пов'язаної з болями в спині стоять на другому місці після інфекційних захворювань. Кваліфіковане і оптимальне лікування болів в спині дозволяє скоротити ці втрати.

Причини болю в спині

Біль у спині можуть викликати різні причини. Це можуть бути захворювання внутрішніх органів: захворювання серця, легенів, шлунка, підшлункової залози, нирок, органів малого таза. Але частіше пов'язані безпосередньо з проблемами хребта і місцевих тканин: суглоби, м'язи, зв'язки, сухожилля.

Прийом у лікаря

При первинному зверненні до лікаря, лікар повинен диференціювати захворювання хребта від захворювань внутрішніх органів. Правильно зібраний анамнез (історія) хвороби: початок, розвиток, провокуючі фактори, дозволяє в достатній мірі швидко прийняти лікаря правильне рішення при лікуванні спини. Додаткову інформацію можуть надати методи інструментальної діагностики: рентгенографія, комп'ютерна томографія, ядерно-магнітна томографія, аналізи крові і сечі. Після постановки клінічного діагнозу, призначається адекватне лікування. Залежно від ступеня ураження хребетно-рухового сегмента, лікування може бути оперативним і консервативним. За міжнародною статистикою оперативне лікування потрібно 15% пацієнтів. За даними статистики «Клініки здорового хребта та суглобів Доктора Костюка» оперативне лікування потрібно тільки 7% пацієнтів.


Принципи консервативного лікування болів в спині

✓ Необхідно розвантажити хребетно-руховий сегмент: дотримання постільного або полупостельного режиму, застосування корсетів або ортезів, пристосувань зовнішньої опори (тростину).

✓ Застосування нестероїдних протизапальних засобів.

✓ Фізіотерапевтичне лікування хребетно-рухового сегмента: фономагнітная терапія, вакуумномагнітная терапія, рефлексотерапія, ударно-хвильова терапія, кріотерапія. На наступних етапах лікування спини може бути призначено: масаж, мануальна терапія, лікувальна фізкультура в декомпресійним режимі.

В залежності від ступеня тяжкості давності захворювання методики і правила призначення можуть дещо змінюватися. Вчасно проведене адекватне лікування, дозволить зберегти вам здоров'я і засоби.

Будьте здорові!