Особливістю ліктьового суглоба, є те, що в ньому сполучаються три кістки: плечова, ліктьова, променева. Відповідно можна виділити три суглоба. У кожному суглобі різна ступінь рухливості. Залежно від ступеня пошкодження того чи іншого суглоба клінічна картина ушкодження значно відрізняється один від одного.

Артроз ліктьового суглоба - це дегенеративно-дистрофічних захворювань, що ведуть до деформації і руйнування хрящової тканини ліктьового суглоба.

Але по частоті скарг на болі в ділянці ліктьового суглоба, стоїть на першому місці не саме захворювання ліктьового суглоба, а зміни структури точок прикріплення м'язів, зв'язок в області ліктьового суглоба - так звані епікондиліти.

Епікондиліт - гостре або хронічне запальний процес в області виростків плечової кістки. Це пов'язано з гострою або хронічною перевантаженням м'язів передпліччя. Виникає частіше у людей, яким необхідно сильно напружувати кисть:

спортсмени (тенісисти, гольфісти), люди, які працюють з відбійним молотком, перфоратором, викручують білизну і, як не дивно, програмісти.

У перебігу хвороби можна виділити кілька стадій:

  • Гостра стадія: болі постійні, посилюються при будь-якому русі кисті. Показано застосування нестероїдних протизапальних засобів, і фіксуючих пов'язок в області ліктьового суглоба.
  • Подострая стадія: болів в спокої немає, але біль посилюється при стисканні кисті в кулак. Показано застосування сухого глибокого тепла (електрогрілка), фіксуючих пов'язок в області ліктьового суглоба.
  • Хронічна стадія: болів в спокої немає, але періодично трапляються загострення і хвороба проходить всі стадії. Рекомендується обмежити навантаження, яка викликає загострення.

    Виходячи з вище перерахованого, чим раніше розпочати лікування, тим краще результат. У клініки здорового хребта та суглобів Доктора Костюка , проводиться повноцінне клініко-функціональне обстеження проблемної зони і підбирається адекватне лікування , виходячи зі стадії захворювання.

    При хронічному перебігу епіконділіта найбільш ефективним є застосування ударно-хвильової терапії. Переваги методу: неінвазивний (не порушує), без побічних дій метод лікування

    Вчасно проведене лікування сприяє повному одужанню і відновленню функції області ліктьового суглоба. Будьте здорові!