Гостра грижа міжхребцевого диска

Біль в попереку, віддає в ногу, стегно, гомілку, доходить до пальців ніг. Будь-які рухи, навіть кашель, завдають нестерпного болю. Так починається гостра грижа міжхребцевого диска поперекового відділу хребта з корінцевим синдромом (кажучи по-народному, "випав диск"). Суть в тому, що виникає запалення міжхребцевого диска (рана диска), і в процес втягується спинномозкової корінець, що знаходиться поруч.

Що робити?

По-перше, дати спокій травмованому диску.

а) Постільний режим в зручній позі дві-три тижні. Зазвичай це положення "лежачи на спині" з напівзігнутими в колінах ногами. Другий варіант - "лежачи на боці". Під талію необхідно підкласти невеликий валик або подушечку.

б) Правильно вставати і лягати: повернутися в ліжку на живіт, встати на карачки, опустити ногу на підлогу, одночасно спираючись руками на зовнішню опору (зазвичай це стілець, повернений спинкою до себе). Лягати необхідно в зворотному порядку.

в) Вставати і ходити тільки в разі потреби з опорою на паличку або милиці, намагаючись не задіяти хвору ногу.

Небажано в період загострення нахилятися, піднімати речі в нахиленому положенні, сидіти. По-друге, застосувати заходи по зменшенню ступеня запалення диска.

а) Прийом так званих нестероїдних протизапальних засобів: ортофен (вольтарен, диклофенак, Диклоран), індометацин (метиндол), піроксикам (піроксан) та інші. Звичайне дозування - по одній таблетці два-три рази на день після прийому їжі протягом двох трьох тижнів. Те ж саме ліки можна приймати у вигляді ін'єкцій (уколів) по одній ампулі один раз в день протягом 10-14 днів.

б) Приймати сечогінні препарати: триампур, гіпотіазіт, фуросемід. Звичайне дозування - одна таблетка один раз на день протягом двох тижнів. Фуросемід приймається з препаратами калію (аспаркам).

Якщо після застосування рекомендованих засобів ситуація не зміниться - рекомендую прийти до мене на прийом, де буде підібрано відповідне лікування .

З подібних позицій стають зрозумілими катастрофічні наслідки для здоров'я людини спроб деяких «цілителів» «вставити диски». Який, скажіть, яка розсудлива людина дозволить, наприклад, вправляти поріз на шкірі?

Після подібних «вправлянь» можливостей для консервативного лікування, як правило, не залишається, і хворий потрапляє на операційний стіл (з усіма наслідками, що випливають).