Таке буває, якщо людина спить в незручній позі: або на високій подушці, або на животі. Обидва ці положення можуть призвести до ущемлення капсули дугоотрасчатих суглобів шийного відділу хребта, що дуже болісно.

Що робити?

В гострий період необхідно створити спокій запалених м'язам шиї. Можливо кілька варіантів:

1. Стаціонарний. Постійне накроватним витягування за голову за допомогою спеціального пристосування (петля Гліссона). Поступово, звичайно за 3-4 дня, дугоотросчатие суглоби розтягуються, капсули звільняються, біль йде.

2. Амбулаторний. Спокій створюється спеціальним пристосуванням (комір Шанца), яке фіксує голову, перешкоджає поворотам і нахилам, розвантажуючи таким чином м'язи шиї. Лікування зазвичай більш тривалий, до 7-14 днів.

3. Одномоментний. Звільнення капсули суглоба досягається спеціальними прийомами мануального (ручного) впливу на суглоби шиї. Можливі й зазвичай прийнятні поєднання різних варіантів.

Додатково бажано створити умови для поліпшення кровообігу в запалених м'язах: зігріваючі мазі та гелі, мазі з отрутою бджіл і змії, сухе тепло, голчасті аплікатори, масаж.

Після гострого періоду доцільно зайнятися лікувальною фізкультурою.

Вправа №1 "Подивися за плече" - вправа для шийного відділу. Воно сприяє розкріпаченню м'язів і міжхребцевих суглобів шийного відділу. Початкове положення - голову повернути вправо і подивитися за плече. Лівою долонею впертися в підборіддя. Потім голову спробувати розгорнути вліво, а рукою утримувати її в початковому положенні - вдих. Порахувавши до 10 розслабити м'язи шиї і лівою рукою повернути голову трохи далі вправо - вдих.

Вправа виконувати 2-3 рази, з кожним разом повертаючи голову все далі вправо.

Потім те ж саме виконати в протилежну сторону.

Голову на спину не закидати, потилицю прямий, спина рівна, плечі опущені.

Вправа №2 "Бічні нахили голови". Початкове положення - сидячи. Ліва долоня знаходиться під сідницею. Голова розслаблена, права долоня на тімені і м'яко відхиляє голову вправо до відчуття легкого болю в м'язах. Виконання: голову спробувати випрямити (права долоня утримує голову в початковому положенні) - вдих. У режимі напруги 10 секунд. Розслабитися - видих. Під час розслаблення права долоня ще більше намагається відхилити голову. Повторити 3-4 рази. Потім те ж саме виконати на ліву сторону.

Вправа №3 "Нахили голови вперед і назад". Принцип вправ той же. При нахилі голови назад долоні, зімкнуті в кулаки, впираються в підборіддя, при нахилі вперед - з зімкнутими пальцями знаходяться на потилиці.

Попередження: зусилля при виконанні всіх вправ повинні бути суворо дозовані. Можливий підйом артеріального і внутрішньочерепного тиску.

В цій статті розглянута проблема найбільш часто зустрічається гострого блоку шийного відділу хребта. Якщо проблема носить хронічний характер, то симптоми, клініка і відповідно лікування може відрізнятися, часом дуже значно. Правильно поставити діагноз і вибрати відповідне лікування може тільки досвідчений лікар на індивідуальному прийомі. Вчасно поставлений діагноз і адекватно проведене лікування збереже Вам здоров'я і засоби.

Звертайтесь до професіоналів!

Будьте здорові!