Мабуть, немає в світі жодної людини, який не відчував хоч раз в житті болю в спині. Больовий синдром буває настільки сильний, що привід хворого до постільної режиму, який може тривати від кількох днів до тижнів. За даними Всесвітньої Організації Охорони здоров'я економічні втрати від тимчасової непрацездатності пов'язаної з болями в спині стоять на другому місці після інфекційних захворювань. Кваліфіковане і оптимальне лікування болів в спині дозволяє скоротити ці втрати.

Причини болю в спині

Біль у спині можуть викликати різні причини. Це можуть бути захворювання внутрішніх органів: захворювання серця, легенів, шлунка, підшлункової залози, нирок, органів малого таза. Але частіше пов'язані безпосередньо з проблемами хребта і місцевих тканин: суглоби, м'язи, зв'язки, сухожилля.

Прийом у лікаря

При первинному зверненні до лікаря, лікар повинен диференціювати захворювання хребта від захворювань внутрішніх органів. Правильно зібраний анамнез (історія) хвороби: початок, розвиток, провокуючі фактори, дозволяє в достатній мірі швидко прийняти лікаря правильне рішення при лікуванні спини. Додаткову інформацію можуть надати методи інструментальної діагностики: рентгенографія, комп'ютерна томографія, ядерно-магнітна томографія, аналізи крові і сечі. Після постановки клінічного діагнозу, призначається адекватне лікування. Залежно від ступеня ураження хребетно-рухового сегмента, лікування може бути оперативним і консервативним. За міжнародною статистикою оперативне лікування потрібно 15% пацієнтів. За даними статистики «Клініки здорового хребта та суглобів Доктора Костюка» оперативне лікування потрібно тільки 7% пацієнтів.


Принципи консервативного лікування болів в спині

✓ Необхідно розвантажити хребетно-руховий сегмент: дотримання постільного або полупостельного режиму, застосування корсетів або ортезів, пристосувань зовнішньої опори (тростину).

✓ Застосування нестероїдних протизапальних засобів.

✓ Фізіотерапевтичне лікування хребетно-рухового сегмента: фономагнітная терапія, вакуумномагнітная терапія, рефлексотерапія, ударно-хвильова терапія, кріотерапія. На наступних етапах лікування спини може бути призначено: масаж, мануальна терапія, лікувальна фізкультура в декомпресійним режимі.

В залежності від ступеня тяжкості давності захворювання методики і правила призначення можуть дещо змінюватися. Вчасно проведене адекватне лікування, дозволить зберегти вам здоров'я і засоби.

Будьте здорові!